Kdo skončí v ohradě?

To byl nedávno takový obrázek v jednom časopisu: Ve vládním voze sedí naši současní vládní činitelé, za volantem šofér. Auto musí zastavit na červenou, přes přechod pro chodce přechází i s paní učitelkou spousta malých dětí. Naši politikové se na ně zálibně zadívají a jeden zamyšleně prohlásí: „To jsem zvědav, jestli se nám podaří udělat blbce i z další generace!“

K smíchu, viďte. Ale pod povrchem komična se dere na povrch až příliš často oprávněný hněv a rozhořčení: vždyť ti všichni, co jsou dnes u moci, opravdu dělají všechno pro to, aby z další naší generace udělali nemyslící stádo, otroky a apatické loutky. Mají pro to ostatně ty nejlepší předpoklady: když si to vyzkoušeli už před deseti lety při „sametové revoluci“ – a s takovým úspěchem! Když jim “prošlo“ tvrzení, že „všichni jsme byli vinni“ (Havel), když tak úspěšně zabral slogan „nejsme jako oni“, když se tak dokonale povedla transformace bolševiků do „demokratických a pravicových“ politických stran, když všem zločincům zodpovědným za půl století hmotné a morální devastace už dávno nic nehrozí, když už dokázali přesvědčit většinu národa, že podřízenost izraelsko-americké vládě a EU je lepší než svoboda a suverenita naší vlasti – když se tohle všechno (téměř) podařilo, no tak proč si nedat konečný cíl, zvednout laťku co nejvýš? Ano, doslova udělat blbce z příští generace.

Soudruzi – pardon, pánové, při tom spoléhají na to, že se to zatím vždycky podařilo. A když ne v celé generaci, tedy určitě v její podstatné části. Víte, když někdo bude nahánět lidi do ohrady, tak se mu to klidně může podařit bez větších problémů, pokud ti nahánění budou rozptýleni, neorganizováni, zmateni, zastrašeni a bez cíle. Mnohem těžší to bude pochopitelně u těch, kdo nebudou paralyzováni strachem, kdo budou mít jasnou představu o budoucnosti, kdo budou mít svůj CÍL, kdo budou mít pevnou a akceschopnou organizaci. A právě k tomu a proto jsme tady, proto jsme založili naši NÁRODNÍ ALIANCI. Pak nejen že my sami, ale podstatná část národa se nenechá nahnat do oné pomyslné ohrady lži a podvodu. Věříme a víme, že to dopadne tak, že ve skutečných ohradách, obehnaných ostnatým drátem skončí oni – naši nepřátelé.

Jedině tam bude jejich místo.

Reklamy

Komentáře nejsou povoleny.

%d bloggers like this: